27.09
2019

Kolejna sobota bez marnowania w Wola Park!


Już w najbliższą sobotę, 28 września, na gości Wola Parku będzie czekało kolejne spotkanie w ramach ekologicznego cyklu: „MaMY Zielone Pojęcie”. Podczas wydarzenia przygotowanego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste, odbędą się darmowe warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, spotkania z eko-ekspertami i tematyczne zajęcia plastyczne dla najmłodszych. W ten weekend nic się nie zmarnuje – nieużywane kosmetyki będzie można zostawić w Giveboxie, a drobną elektronikę naprawimy pod okiem specjalisty.

Seria spotkań „MaMY Zielone Pojęcie” to owoc współpracy Wola Parku i Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Zajęcia mają zachęcać klientów Wola Parku do zadbania o planetę poprzez modyfikację własnych zachowań i troskę o najbliższe otoczenie. Warsztaty i spotkania na terenie centrum inspirują i pokazują proste rozwiązania, dzięki którym każdy może zmieniać świat. Tak będzie również w najbliższą sobotę.

 Główny punkt programu to warsztaty prowadzone przez Magdalenę Osipiak, właścicielkę marki LOVEM. – Wspólnie z gośćmi odwiedzającymi tego dnia Wola Park, przygotujemy ekologiczne kosmetyki – zdrowe i idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Takie, które zamiast negatywnie wpływać na naturę, czerpią z niej i nie zawierają szkodliwych dla ludzi dodatków. Z zajęć każdy wyjdzie z własnoręcznie przygotowanym produktem oraz wiedzą, która umożliwi samodzielne tworzenie naturalnych produktów do pielęgnacji w przyszłości – zachęca Kamila Popławska-Bernatowicz, Marketing Manager Wola Parku

 Na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące życia bez marnowania odpowie ekspert z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Spotkanie skierowane jest do osób, które potrzebują jeszcze kilku porad, by w pełni rozwinąć skrzydła w obszarze proekologicznych zachować oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ekologią.

 Oprócz rad, na gości Wola Parku czekają też praktyczne rozwiązania, które bezpośrednio pomogą we wprowadzeniu w swoim domu zasad niemarnowania. Na terenie centrum pojawi się Givebox, projekt Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. To miejsce, w którym możemy zostawić rzeczy, których nie używamy, ale szkoda nam ich wyrzucać. Zamiast niepotrzebnie zajmować miejsce u nas, mogą znaleźć nowy dom i zyskać drugie życie. Tym razem wymieniać będzie można kosmetyki.

 Nowe życie zyskają również drobne sprzęty elektroniczne, które często zagracają nam szuflady. To właśnie one będą głównymi bohaterami najbliższej odsłony Kawiarenki Naprawczej. Każdy będzie miał szansę zostać złotą rączką i samodzielnie naprawić usterki. Specjalista wyjaśni, jak sobie z nimi poradzić oraz odpowie na wszystkie pytania świeżo upieczonych majsterkowiczów.

 Podczas spotkania nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach z ozdabiania słoików metodą decoupage. Twórcze warsztaty rozbudzą kreatywność i udowodnią, że ze wszystkiego można zrobić coś fajnego!

 Udział w spotkaniach z cyklu „MaMY Zielone Pojęcie” jest bezpłatny. Warsztaty eko-kosmetyków wymagają wcześniejszych zapisów, można ich dokonać pod adresem: http://wolameeting.syrenacommunications.com/

Harmonogram wydarzeń w Wola Parku

Warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków LOVEM z Magdaleną Osipiak

28 września – tury o 12:00, 14:00 i 16:00

Rozmowa z ekspertem z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste

28 września – tury o 13:30, 15:30 i 17:30

Zajęcia plastyczne dla dzieci – decoupage na słoikach

28 września – 11:00 do 18:00

Aktywności w ciągu dnia:

Givebox – punkt wymiany kosmetyków

Kawiarenka naprawcza – punkt naprawy drobnej elektroniki

Stoisko edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste