08.03
2019

Uszyj własną zabawkę w Wola Parku


Stare, zapomniane i zniszczone maskotki wcale nie muszą wylądować w koszu na śmieci. W najbliższą sobotę, 9 marca w Wola Parku odbędą się kolejne warsztaty dla dzieci i dorosłych, promujące ideę upcyklingu.

Tym razem pod czujnym okiem instruktorki uczestnicy spotkania będą uczyć się jak wykorzystać materiały ze starych zabawek i szyć własne, personalizowane pluszaki.

kreatywne_

Motywem przewodnim warsztatu będzie konik z Dalarna, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szwecji na świecie. Dzieci wraz z rodzicami wybiorą odpowiedni materiał, zmienią jego kształt i dopasują do szablonu przygotowywanej maskotki. Uczestnicy przejdą także szybki kurs obsługi maszyny do szycia, a do ich dyspozycji będą mydełka krawieckie, kreda, mazaki do tkanin, liczne ozdoby i puch, którym zostaną wypełnione zabawki. Gotowe maskotki będzie można zabrać do domu.

Zajęcia poprowadzi Misia Kitka, profesjonalna instruktorka kroju, szycia i haftu, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem warsztatów dla dzieci i młodzieży, udowadniając, że to doskonały sposób spędzania wolnego czasu.

Zajęcia odbędą się w trzech turach: o godzinie 11:00, 13:30 i 16:30. Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 będą prowadzone warsztaty plastyczne dla najmłodszych, podczas których dzieci będą wyklejać konika z Dalarna z bibuły.

„WarsztatujeMY” to projekt skierowany do dzieci i dorosłych, w ramach którego zaplanowane są pobudzające kreatywność zajęcia promujące ideę zero waste, recyklingu i upcyklingu. W każdą drugą sobotę miesiąca uczestnicy spotkań poznają sposoby, jak ponownie wykorzystać pozornie niepotrzebne już przedmioty. Patronem medialnym cyklu jest portal www.ulicaekologiczna.pl, a Partnerem sklep Home&You.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: http://wolameeting.agencjasil.pl/. Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.

WOLAPARK_warsztatykreatywne_