18.08
2018

Mniej odpadów – więcej życia


Już 18 sierpnia, tym razem w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, startuje kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim są Targi Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia, których organizatorem są: Miasto Gdynia, Fundacja alter eko oraz Little Greenfinity. Impreza dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcieliby uprościć swoje życie i ograniczyć ilość generowanych odpadów w domu, w pracy, podczas podróży.

F7C65F00-58F5-44E0-9AAE-76FB37208C72

Przewodnie tematy letniej edycji Targów Zero Waste to bezodpadowe podróżowanie oraz czystość mórz i oceanów. Uczestnicy Targów będą mogli słuchać i dyskutować o współczesnych zagrożeniach, możliwościach i wyzwaniach ekologicznych.

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Morskiego Instytutu Rybackiego wygłoszą wykłady na temat najnowszych badań dotyczących czystości wód, zanieczyszczenia plastikiem i ich konsekwencji oraz rozszyfrują tajemnicze oznakowania na opakowaniach, w których kupujemy żywność.

O nowej jakości podróżowania, bez szkody dla środowiska opowie pan Marek Kamiński, podczas relacji wyprawy „No Trace”.
Postawimy również mocno na edukację w zakresie zero waste, niemarnowania jedzenia i kreatywnego recyklingu.

Atrakcje oferowane uczestnikom, to m.in.:

 • strefa wystawców, z ofertą niezbędników zero waste, np. butelki wielorazowe, torby, kompostowniki domowe, filtry do wody, produkty bez opakowań,
 • wykłady i panele dyskusyjne
 • kącik z warsztatami i konkursami dla dzieci
 • zbiórka elektroodpadów z nagrodami w współpracy z firmą Remondis
 • zbiórka słoików organizowana przez czasopismo i portal Hipoalergiczni.pl
 • strefa warsztatów ekologicznych i upcyklingowych
 • spotkania z ekspertami
 • przegląd filmów tematycznych
 • kafejka naprawcza
 • gotowanie bez odpadów
 • wystawy tematyczne
 • forum dyskusyjne
 • mobilny Give Box prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

Szczegóły na www.targi-zerowaste.pl oraz na Facebook. Impreza trwa od godz. 11.00 do godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

Little Greenfinity był na Festiwalu Zero Waste 2018 w Paryżu: to było intensywne ale baaardzo inspirujące!

W dniach 28, 29 i 30 czerwca 2018 roku odbył się Festiwal Zero Waste w Paryżu, który promował rozwiązania sprzyjające bezodpadowemu stylowi życia. Little Greenfinity miał przyjemność i zaszczyt być na Festiwalu i wahooo… ;-) Wielkie wrażenie zrobiła na nas ogromna różnorodność osób biorących udział w tym wydarzeniu: od przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, po osoby prywatne, praktykujące zero waste (poczatkujące i zaawansowane). Pojawili się tam także inni zwolennicy ograniczania odpadów, na przykład szkolni animatorzy!

Festiwal był doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i poznania inicjatyw pomocnych w ograniczaniu odpadów w życiu codziennym osób prywatnych, restauracji oraz firm.

511CC6F6-9588-4DDA-AE12-EB2C3027F3D1

Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, bez których uśmiechu i zaangażowania to wydarzenie nie byłoby tak wyjątkowe! W Little Greenfinity uważamy, że Festiwal powinien być organizowany co roku!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, na której można przeczytać całą relację z Festiwalu Zero Waste Paris.