13.09
2019

MaMY Zielone Pojęcie! – nowy cykl warsztatów w duchu zero waste


Warszawski Wola Park rusza z nowym cyklem stworzonym w duchu filozofii Zero Waste. W ramach wydarzeń „MaMY Zielone Pojęcie” na klientów czekać będą darmowe warsztaty kulinarne, spotkania z ekspertami i zajęcia plastyczne dla najmłodszych.

W najbliższą sobotę 14 września zaplanowano m.in. spotkanie z ekspertką od efektywnego wykorzystywania jedzenia – Sylwią Majcher oraz konsultacje ze specjalistami z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, z którym nawiązano długoterminową współpracę. Klienci będą mogli także wymienić się swoimi przetworami oraz skorzystać z usług Kawiarenki Naprawczej.

Czas na zmiany!

Wrzesień to czas zmian – koniec lata, początek roku szkolnego, nowe cele i wyzwania. To również doskonały moment, by zmienić coś w swoim życiu. Okazją do inspiracji będzie cykl spotkań w Wola Parku – „MaMY Zielone Pojęcie”. Jak wskazuje nazwa, spotkania z tej serii będą szansą na pozyskanie i poszerzanie swojej wiedzy z zakresu ekologii. Zajęcia pomogą wypracować zdrowe nawyki, będą źródłem ciekawych life-hacków i zmotywują do działania.

Warsztaty kulinarne i inspirujące rozmowy 

Już w najbliższy weekend na klientów Wola Parku czekać będzie wiele eko-atrakcji. Aspirujących szefów kuchni na sporą garść inspiracji zaprasza specjalistka od gotowania bez marnowania jedzenia – Sylwia Majcher. Uczestnicy warsztatu przygotują konfitury z warzyw i owoców, których nie powstydziłyby się nasze babcie. Dociekliwi będą mogli posłuchać rozmowy z ekspertem z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i dowiedzieć się, jak najefektywniej zadbać o środowisko.

Najbliższy event to pierwszy owoc współpracy Wola Parku i Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. – Dobrana przez nas tematyka wydarzeń ma od najmłodszych lat wpajać troskę o planetę i przyzwyczajać do dbania o najbliższe otoczenie. Poszanowanie klimatu oraz zdrowe i zrównoważone życie to podstawy naszej strategii. To wartości, które w Wola Parku cenimy szczególnie i stale wplatamy w nasze działania. Na pewno nie zabraknie ich przy okazji wydarzeń w nowym sezonie zapewnia Kamila Popławska-Bernatowicz, Marketing Manager Wola Parku.

Givebox i Kawiarenka Naprawcza

W ramach współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste klienci Wola Parku będą mogli także skorzystać z mobilnego Giveboxu, czyli prostego sposobu na wymianę rzeczy, które są im już niepotrzebne a mogą posłużyć innym oraz tematycznej Kawiarenki Naprawczej.

Chcemy jeszcze mocniej zainspirować naszych klientów do życia w duchu zero waste. Każdego miesiąca będziemy im udostępniać miejsca, w których mogą za darmo wymieniać się rzeczami oraz naprawiać różne niesprawne przedmioty. W najbliższą sobotę będziemy wymieniać się przetworami, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zapasami na zimę do zostawienia ich w naszym mobilnym Giveboxie. Dodatkowo, do dyspozycji naszych gości będą specjaliści, którzy postarają się naprawić niesprawny sprzęt rowerowy i będą przekonywać, że warto tchnąć drugie życie w nasze ulubione przedmioty – dodaje Kamila Popławska-Bernatowicz.

Udział w spotkaniach z cyklu „MaMY Zielone Pojęcie” jest bezpłatny. Warsztaty kulinarne wymagają wcześniejszych zapisów, można ich dokonać pod adresem: http://wolameeting.syrenacommunications.com

Harmonogram wydarzeń w Wola Parku

Warsztaty kulinarne – Zero Waste w słoiku z Sylwią Majcher

14 września – tury o 12:00, 14:00 i 16:00

Rozmowa z ekspertem z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste

14 września – tury o 13:30, 15:30 i 17:30

Zajęcia plastyczne dla dzieci – decoupage na słoikach

14 września – 11:00 do 18:00

Aktywności w ciągu dnia

Givebox – punkt wymiany przetworami

Kawiarenka naprawcza – punkt naprawy sprzętu rowerowego (parking rowerowy Wola Parku)

Stoisko edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste