25.04
2018

Jak wybrać najlepszy krem przeciwsłoneczny – zdrowy i ekologiczny?


W tym roku wiosna rozpieszcza nas piękną pogodą. Już od kilku tygodni możemy się cieszyć niemalże letnią aurą. Ku naszej radości również  prognozy na majówkę wyglądają obiecująco. Warto zatem już dziś pomyśleć o należytym zabezpieczeniu się przed mocnym słońcem, aby móc w pełni skorzystać z czasu spędzonego na świeżym powietrzu.

Każdy, kto chociaż raz doświadczył nieprzyjemnego uczucia pieczenia przypalonych słońcem ramion wie, że krem do opalania to podstawa. Zanim sięgniemy po pierwszy lepszy preparat znaleziony na półce w markecie, warto zastanowić się czy będzie on dla nas najlepszym wyborem oraz nie wpłynie negatywnie na organizmy wodne. Może się bowiem zdarzyć, że popularne kremy przeciwsłoneczne mogą nam i środowisku zaszkodzić bardziej niż pomóc. Jak więc wybrać odpowiedni krem?

9D5D2B92-FA6B-4D36-86BD-EF31FE3A50F6

Krem kremowi nie równy

Kremy przeciwsłoneczne stosujemy z troski o delikatną skórę. Doniesienia o nowotworach powodowanych nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne napawają nas strachem. Wykorzystują to koncerny kosmetyczne, które przed wakacjami mogą liczyć na łatwy zarobek – kierowani obawami chętnie kupujemy każdy produkt, który ma w nazwie skrót SPF z zadowalająco dużą liczbą obok.

Tymczasem warto wiedzieć, że krem, kremowi nierówny. Popularne preparaty są zazwyczaj nafaszerowane chemią a skutki ich stosowania bywają opłakane. Czym w takim razie charakteryzuje się dobry krem przeciwsłoneczny?

  1. Jest oparty na  filtrach mineralnych przede wszystkim dwutlenku tytanu oraz tlenku cynku, które w tej właśnie kolejności powinny znaleźć się wysoko w składzie kremu.
  2. Nie szkodzi żywym organizmom. Niestety większość producentów nie podaje informacji o tym, czy krem jest obojętny dla organizmów wodnych.
  3. Zawiera składniki odżywiające skórę narażoną na wysuszanie przez promienie słoneczne. Są to przede wszystkim naturalne oleje np. buriti czy awokado lub masła np. shea czy kakaowe.  
  4. Jest łatwy do nakładania i nie pozostawia smug na ciele.
  5. Nie zawiera nanocząsteczek, parabenów, SLS, SLES, PEG i środków konserwujących.

Dobrym przykładem kremu spełniającego najwyższe kryteria jest Eco Bio krem przeciwsłoneczny Anthyllis. To produkt inny niż wszystkie. Jak inne kosmetyki włoskiego producenta spełnia on najwyższe standardy.

9B8247AC-8AD3-4192-AC6D-EA7D1A0AC36A

Wodoodporny krem przeciwsłoneczny Anthyllis idealnie chroni przed słońcem skórę delikatną i wrażliwą oraz atopową. Nadaje się nawet dla noworodków! Nie zawiera chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, nanomateriałów, parabenów, SLS, SLES, PEG i środków konserwujących. Obecne w kremie filtry roślinne oraz mineralne o małych cząsteczkach nie pozostawiają widocznej gołym okiem warstwy ochronnej. Jego wyjątkowy skład chroni zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Krem przeciwsłoneczny Anthyllis zawiera organiczny olejek buriti bogaty w witaminę A oraz karotenoidy, znany ze swych właściwości nawilżających, odżywczych oraz naturalnej ochrony skóry przed słońcem.

Krem w 100% ekologiczny

Krem Eco Bio przeciwsłoneczny Anthyllis jest najlepszym wyborem nie tylko dla Ciebie oraz Twojego dziecka. Składniki popularnych kremów do opalania bardzo często powodują podrażnienia skóry, oraz prawie zawsze są szkodliwe dla fauny i flory w naturalnych zbiornikach wodnych, do których dostają się między innymi w czasie naszych letnich kąpieli w rzekach czy jeziorach.

Kremy Anthyllis jako jedyne ze znanym nam w Polsce zostały przebadane przez niezależną firmę – Ecoreach pod kątem szkodliwości dla środowiska wodnego i otrzymały najwyższą możliwą ocenę A+++. Jest ona przyznawana produktom w 100% ekologicznym i bezpiecznym dla środowiska wodnego. Warto podkreślić, że badania przeprowadzane są w sposób etyczny, bez narażania na utratę zdrowia żywych organizmów. Produkty Anthyllis zostały również nagrodzone certyfikatem ICEA (Włoskiego Instytutu ds. Certyfikacji Etyki Środowiskowej) –  Eco Bio Comesi wyróżniającym producentów za poszanowanie dla natury i ludzi, jak również dbałość o prawa pracowników i konsumentów.

foto-linea-solari-anthyllis-_bassa

Nowoczesny Eco Bio krem przeciwsłoneczny Anthyllis zapewni skuteczną ochronę przed słońcem Tobie i Twoim najbliższym. Wybierz jeden z trzech dostępnych wariantów – z filtrem SPF 20, 30 lub 50 aby bez obaw cieszyć się słońcem każdego dnia. Krem przeciwsłoneczny Anthyllis jest do kupienia w największej w Polsce drogerii ekologicznej BetterLand jak również w innych sklepach internetowych i stacjonarnych.