08.04
2016

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach Ulicy Ekologicznej i IKEA?


Może warto zacząć inaczej: Ulica Ekologiczna rusza z ideą warsztatów dla Czytelników. Dziś zapraszamy Was na pierwsze z nich: odbędą się 13 kwietnia w Kuchni Spotkań IKEA. Temat przewodni: Oszczędzanie wody i ponowne jej użycie!

 

Skąd idea organizowanych wraz z IKEA warsztatów? Powód jest prosty: to, coś nowego, wyjście naprzeciw Wam nie tylko w poradach, serwowanych na ekranie komputera. Ponieważ popularność tematów praktycznych wskazuje, że tego właśnie u nas często szukacie, postanowiliśmy iść za ciosem i skorzystać z tego, jak świetne współpracują z nami blogerki. Razem chcemy skuteczniej zarażać pomysłami  na to, jak prowadzić zrównoważone gospodarstwo domowe nie tylko tu, w sieci.

gora1

 

Dlatego wraz z Mead Ladies, Julką Wizowską z bloga Na nowo śmieci oraz Roberta z Pracowni Pozytywka, mamy przyjemność zapowiedzieć wszystkie atrakcje, które dziewczyny przygotowały już na najbliższą środę:

 • Naturalnie z Ulicą Ekologiczną
  Chwastne wegeburgery – mówi Gosia Ruszkowska, dziennikarka i redaktorka, współprowadząca duet Mead Ladies, która na co dzień prowadzi warsztaty z zakresu kuchni wegańskiej, dzikich roślin jadalnych i leczniczych: Do wyprodukowania jednego hamburgera potrzeba przynajmniej… 600 l wody. Hodowla zwierząt i produkcja paszy dla nich pochłania jej ogromne ilości. Zachęcamy więc do przejścia choć kilka razy w tygodniu na dietę roślinną. Nie tylko ze względów ekologicznych, ale też dlatego, że żywność wegańska jest zdrowa i pyszna!

  Podczas warsztatów razem zrobimy wegańskie burgery. Bardzo niezwyczajne, bo dodamy do nich dzikich roślin jadalnych. Zamiast sałaty – rzepicha ziemnowodna, zamiast bazylii – bluszczyk kurdybanek, zamiast pomidora – młode liście brzozy. Brzmi ciekawie?
  Do tego wszystkiego pokażemy wam, jak szybko i łatwo przyrządzić drożdżowe bułeczki do wegeburgerów. Zapraszamy!
 • Ekoogrodnictwo w mieście – mówi Roberta Czarnecka, czyli Robin z Pracowni Pozytywka: To proste! Dowiemy się jakie rodzaje oprysków można łatwo przygotować w domu, czym się różni napar, wywar, macerat, preparat fermentowany, i preparaty złożone. Jak ich używać, do czego, oraz przede wszystkim – jak je poprawnie przygotować! Obejrzymy wybrane preparaty na żywo, zaobserwujemy różnice oraz… zapach! A na koniec przygotujemy preparat złożony na bazie produktu kuchennego – zdrowego żytniego zakwasu!
 • Recykling na co dzień – mówi Julia Wizowska, kreatywna wizjonerka z bloga Na nowo śmieci:
  Jeśli wierzyć statystykom, każdego dnia zużywamy 150 litrów wody. Złe nawyki na co dzień powodują, że wiele z tego po prostu marnujemy. Podczas pierwszych warsztatów wspólnie stworzymy więc wazon, który w ogóle nie będzie potrzebował wody! Zostanie on wykonany ręcznie w bardzo aktualnym stylu geometric. Po wszystkim do wazonu można będzie wstawić zasuszone kwiaty albo wykorzystać go jako osłonę na doniczkę z żywą roślinnością.

To program pierwszego z pięciu przygotowanych przez nas warsztatów, a zapewnić możemy, że i na kolejnych pomysłów i praktycznych patentów na oszczędzanie na co dzień wody, prądu i praktycznego wdrażania na co dzień recyklingu, nie zabraknie!

Zapraszamy zatem do Kuchni Spotkań IKEA, byście wraz z naszymi współpracownicami mogli się przekonać, jak łatwe jest zrównoważone życie. Zaproponujemy Wam mnóstwo drobnych rozwiązań, które w sumie dają niesamowity efekt.

ikea2_konkurs

Uwaga! Nasze warsztaty są bezpłatne, a zatem liczba miejsc jest ściśle ograniczona! Może w nich wziąć udział tylko 16 osób. Wejściówki już się rozchodzą.

Mamy dla Was niespodziankę!

Temat naszych pierwszych warsztatów brzmi: Oszczędzanie wody i ponowne jej użycie. Dlatego chcielibyśmy dowiedzieć się nieco o Waszych na to sposobach.

Pośród tych z Was, którzy opowiedzą nam o tym, jak na co dzień oszczędzacie w Waszym domu wodę, rozlosujemy 4 miejsca na nasze wtorkowe warsztaty!

Na Wasze odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 11 kwietnia do godziny 12:00. Ślijcie je na nasz redakcyjny adres: konkurs@ulicaekologiczna.pl.

Pierwsze warsztaty Ulicy Ekologicznej już w najbliższą środę, w godzinach 11.00-15.00. Miejsce: Kuchnia Spotkań IKEA Aleje Jerozolimskie 61, 00-697 Warszawa.

Uwaga!

Jeżeli idea naszych warsztatów przypadnie Wam do gustu, będziemy naszą działalność kontynuować poza zaplanowane pięć najbliższych warsztatów. Im większe zainteresowanie, tym bardziej będziemy dbać o to, by każdy zainteresowany mógł poszerzyć swą wiedzę – dajcie tylko znać, że chcielibyście wziąć w takowych twórczych zajęciach udział!