24.11
2020

HelloWielo – ogólnopolska kampania Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste na rzecz promocji pieluch wielorazowych.


W dniach 21-29 listopada w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów Polskie Stowarzyszenie Zero Waste razem z grupą aktywistów i aktywistek działających na rzecz promocji pieluchowania wielorazowego organizują ogólnopolską akcję edukacyjną HelloWielo. Ideą kampanii jest zaproszenie doświadczonych w pieluchowaniu wielorazowym rodziców do dzielenia się wiedzą
z osobami, które dotąd nie zetknęły się z tym tematem.

Każde dziecko używające pieluch jednorazowych generuje kilkaset kilogramów odpadów rocznie. Jest to ogromne obciążenie dla środowiska, które możemy zminimalizować wybierając pieluchy wielorazowe. Do zalet tego rozwiązania należy nie tylko zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, ale również oszczędności finansowe. Ponadto, pieluchy wielorazowe są rozwiązaniem dla dziecka zdrowszym,  niż powszechnie dostępne pieluchy jednorazowe.

W ramach kampanii odbędą się bezpłatne warsztaty online dla rodziców i osób planujących założenie rodziny. Podczas spotkań uczestnicy poznają różne systemy nowoczesnych pieluch wielorazowych, dowiedzą się jak dobrać pieluchy do potrzeb swoich i dziecka, jak o nie dbać
i jak z nich korzystać.

Dodatkowo, żeby uczynić pieluchowanie wielorazowe jeszcze bardziej dostępnym w ramach akcji będzie można skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup pieluch wielorazowych.

Mamy nadzieję że dzięki naszej akcji wspólnie zredukujemy ilość generowanych odpadów i odczarujemy produkty wielorazowe, które są dobre zarówno dla delikatnej skóry malucha, dla środowiska jak i naszego portfela!

Harmonogram:

21.11 (sobota) g. 13.00 „ABC pieluchowania wielorazowego. Od czego zacząć, dlaczego warto i jakie są systemy?”

prowadząca: Joanna Wierzbicka autorka bloga Less Waste Mama
https://www.facebook.com/events/3384967808286879/

22.11 (niedziela) g.20.00 „Jak spróbować wielopieluchowania za 300 zł.”