11.04
2019

Zrób ozdoby wielkanocne w Wola Parku


W najbliższy weekend, 13-14 kwietnia w Wola Parku odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy własnoręcznie stworzą oryginalne ozdoby wielkanocne. Dorośli przygotują kompozycje z żywych kwiatów, a dzieci wykonają materiałowe zajączki i kurczaczki. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Kompozycje z żywych kwiatów – dla dorosłych

Kompozycje z żonkili, tulipanów i mchu – takie dekoracje powstaną podczas kwietniowych warsztatów w Wola Parku. Uczestnicy spotkania wykonają dekoracje z żywych kwiatów połączonych gałązkami wierzby, które ułożą w specjalnym naczyniu. Zajęcia organizowane w ramach cyklu „WarsztatujeMY” cieszą się dużą popularnością wśród gości Wola Parku. Ze tego względu warsztaty o tematyce Wielkanocnej odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w trzech turach: o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Poprowadzi je doświadczona florystka i dekoratorka Maria Półtorak.

Warsztaty dla dzieci

Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach kreatywnych, prowadzonych przez Misię Kitkę, profesjonalną instruktorkę kroju, szycia i haftu. Podczas spotkania najmłodsi będą zszywać przygotowane wcześniej szablony świątecznych zajączków, jajek i kurczaków, a następnie ozdabiać je guzikami i koralikami.

„WarsztatujeMY” to projekt skierowany do dzieci i dorosłych, w ramach którego realizowane są inspirujące warsztaty promujące ideę upcyklingu. Podczas zajęć w każdą drugą sobotę miesiąca uczestnicy mają możliwość poznać sposoby na ponowne wykorzystanie pozornie niepotrzebnych już przedmiotów i zmieniania ich w oryginalne dekoracje. Patronem medialnym cyklu jest portal www.ulicaekologiczna.pl, a partnerem sklep Home&You.

Wszystkie spotkania w ramach cyklu „WarsztatujeMY” odbywają się bezpłatnie. Zajęcia dla dzieci mają charakter otwarty. Na warsztaty z przygotowywania wielkanocnych ozdób dla dorosłych wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: https://www.wolapark.pl/pl-pl/warsztatujemy. Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.