20.03
2018

Ekologiczne obuwie marki Adidas – milion par butów ze śmieci wyłowionych z oceanów


Dwa lata temu marka Adidas zaangażowała się w tworzenie odzieży ekologicznej. Początkowo miała być to czasowa akcja przeprowadzona we współpracy z Parley – organizacją działającą na rzecz ochrony oceanów. W związku z wielką popularnością ekologicznych sneakersów, Adidas rozwija ekologiczną linię butów i ubrań sportowych.

06E3F1FA-D9B4-486A-9F6F-F95EB9B17065Źródło: Parley.tv – Instagram

Popularność ekologicznych butów zaskoczyła przedstawicieli marki. W marcu ogłoszono, że w 2017 roku sprzedanych zostało milion par butów do których produkcji wykorzystano plastik z odzysku. Cel na 2018 rok to kolejnych 5 milionów.

Oprócz zmiany pochodzenia surowców z jakich wytwarzane jest obuwie, Adidas wprowadza również inne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia oceanów i odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów. Jest to między innymi zastąpienie plastikowych opakowań, papierowymi, wykorzystywanie jedynie organicznej bawełny oraz eliminacja toksycznych substancji na etapie produkcji.

W ciągu następnych sześciu lat Adidas chce, aby wszystkie sygnowane ich logo produkty były wytwarzane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

0CC9FDAF-712E-4872-AF18-E69A196C93D6Źródło: Parley.tv – Instagram

Nową linia butów i odzieży Boost jest produkowana z tworzyw sztucznych i włókien z sieci rybackich. Jak podaje Adidas, 11 plastikowych butelek zostaje przetworzonych na sznurowadła, wkładki oraz zewnętrzną powłokę jednej pary butów.

Ekologiczna linia odzieży marki Adidas być może zainspiruje inne firmy odzieżowe do tworzenia bardziej zrównoważonych produktów. Na chwilę obecną ekologiczne buty Adidasa reprezentują tylko nieco ponad jeden procent całkowitej rocznej sprzedaży tej firmy. Liczby te pozwalają zobrazować jak wiele jeszcze pozostało do zrobienia.

Źródło: greenmatters.com, konbini.com