26.06
2019

“Zrobisz to sam. Recykling” – premiera wydawnicza


W czerwcu ukazała się na rynku książka “Zrobisz to sam. Recykling” wydawnictwa AWM. Zawiera proste projekty atrakcyjnych przedmiotów do samodzielnego wykonania przez dziecko z materiałów recyklingowych.

Uświadamia przedszkolakowi, że z niepotrzebnych z pozoru odpadów może stworzyć fantastyczne zabawki, rzeczy użytkowe czy małe dzieła sztuki. Inspiruje do innego spojrzenia na tzw. śmieci: rolki po papierze toaletowym, kartony i pudełka, makulaturę, plastikowe butelki, wytłoczki po jajkach, korki od butelek.

Instrukcjom „krok po kroku” towarzyszą rady i uwagi ułatwiające bezpieczne zrealizowanie projektów oraz ciekawostki dotyczące przedmiotów, którymi dziecko może obdarować bliskie osoby lub z których może samo korzystać. Do każdego projektu dodano podpowiedź, jakie zastosowanie mogą mieć wykonane rzeczy.

Na końcu książki są zamieszczone pytania sprawdzające, bo zawsze warto się przekonać, ile zostało dziecku w głowie, oraz dyplom mistrza recyklingu, który dziecko może wyciąć i powiesić w swoim pokoju.

„Recykling” to już czwarty tytuł w serii „Zrobisz to sam”. Wcześniej ukazały się: „Dekoracje świąteczne”, „Prezenty” i „Eksperymenty”.

Nazwa serii: Zrobisz to sam

Tytuł książki: Recykling

Autorzy: Joanna Tołłoczko, Piotr Syndoman, Mirosława Kwiecińska

Zdjęcia: Piotr Syndoman