18.05
2017

Niecodzienna biżuteria upcyklingowa, nie tylko na dzień matki


Przygotowując dzisiejsze zestawienie, z braku pomysłów na wstęp, zajrzałam co o biżuterii jest napisane w Wikipedii i …”bijouterie, od bijou – klejnot..” , a pod koniec „…Współcześnie biżuteria stosowana jest głównie przez kobiety, łatwo dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnorodnych, niekoniecznie kosztownych materiałów dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna).”
Tego na pewno nie napisała kobieta ;). Idealny wstęp, któremu z całą pewnością dzisiejsze zestawienie zaprzeczy !!! Wcale nie masowo, choć faktycznie niekosztownie, bo z półproduktów, które patrząc z boku nazwiemy śmieciami :). Zapraszam na niesamowite inspiracje, polskich blogerek.

Bezapelacyjną królową w wykorzystywaniu butelek PET do wykonania biżuterii i nie tylko, jest turecka artystka, Gulnur Ozdaglar. Każda nowa kolekcja wychodzący spod jej rąk, to prawdziwe dzieła sztuki. Tutaj link do strony artystki.

Naszyjnik z plastikowych butelek

Nie będziemy jednak szukać za granicą, jeśli mamy Monikę, na której blogu kamino70 znajdziecie mnóstwo inspiracji, w tym naszyjniki z plastikowych butelek Pet. Jeśli lubicie dodatki hand made, to u Moniki zginiecie na zawsze ;).

biżuteria upcyklingowa

Kolczyki z butelki Pet

Dalej w tematyce Pet, w imieniu autorki Magdy zapraszam Was na blog Polenka . Znajdziecie tam instrukcję krok po kroku, jak wykonać kolczyki z plastikowej butelki. Wcale nie trudne, a jakie subtelnie i piękne :).

biżuteria upcyklingowa

Bransoletka z kabli

Autorkę bloga Na nowo śmieci pewnie już znacie, a jeśli nie to wpadnijcie do Julii, bo kto inny wymyśliłby bransoletkę z kabli ;). Można ? Można, a nawet trzeba. Zamiast wyrzucać stare ładowarki, można przetworzyć w coś gustownego :).

biżuteria upcyklingowa

Kolczyki z kapsli Nespresso

Sama od lat wykonuję biżuterię z przeróżnych materiałów i byłam pewna, że widziałam już wszystko ;). Joanna udowodniła, że się myliłam. Jakimś cudem przez 5 lat nie trafiłam na blog Kolczykarnia, by dziś zaprezentować Wam kolczyki Joasi z kapsli Nespresso . Do kompletu kawowy naszyjnik. Szaleństwo, jakie cudne :).

biżuteria upcyklingowa

Naszyjnik Kleopatry

Do listy pod tytułem „tego jeszcze moje oczy nie widziały”, muszę również dopisać imponujący naszyjnik Antyweszki, z zawleczek od puszek. Wcale nie dziwi, że ten projekt zdobył I nagrodę konkursie Trashion. Nie wiem ile czasu zajmie uzbieranie 300 sztuk zawleczek, ale jeśli komuś z Was się uda, to dalej już pójdzie z górki ;). Ten i wiele innych ciekawych pomysłów DIY, na blogu Antywieszak.

biżuteria upcyklingowa

Nawiązując do wstępu ”…bijouterie, od bijou – klejnot” – owszem kochamy. „Łatwo dostępne” to są nieoczywiste półprodukty, które dziewczyny wykorzystały w swoich projektach. „Masowe” na pewno nas nie interesuje, bo nic nie wywołuje większej frustracji, niż koleżanka w takim samym naszyjniku ;). A do „biżuteria stosowana jest głównie przez kobiety” jeszcze wrócę przy okazji :).


Na co dzień mama, z pasją do tworzenia, przerabiania, odnawiania, szycia, codziennie poszukująca nowych rozwiązań. Pomysł przekłada na projekt, a projekt na wykonanie. Po kolejnym pytaniu „jak to zrobiłaś?”, postanowiła zacząć opisywać krok po kroku, co robi na co dzień. Tak właśnie powstał blog Klinika DIY, który z założenia ma odpowiadać na pytanie „jak?” i inspirować czytelników do realizowania własnych pomysłów.