10.08
2016

Drugie życie mapy: pamiątki z wakacji


Wracasz z wakacji i przywozisz do domu plik papierowych map? Nie śpiesz się z wyrzucaniem ich do kosza. Zrobisz z nich bowiem piękne rzeczy, które jeszcze długo będą przypominały o urlopie.

Mapy drą się, dezaktualizują, potem potrafią wprowadzać w błąd. Jeżeli nie mamy zamiaru prędko powtarzać danej wycieczki, można założyć, że po latach sięgnięcie po starą mapę będzie wiązać się z ryzykiem błądzenia.

Najsłuszniejszą rzeczą wtedy będzie podarowanie mapie drugiego życia.

Magnesy takie inne

Magnesy na lodówkę królują wśród pamiątek z wakacji. Też chcesz taki mieć? Spróbuj zrobić samodzielnie. Wystarczy, że wytniesz z mapy dowolny fragment i włożysz go do kapsla, a z drugiej strony podkleisz mały magnesik.

 

etsy comŹródło: etsy.com

 

Dla każdego coś dobrego

Czasami przywozimy dla znajomych prezenty z wakacji. Ot, słodycze, lokalne specjały, drobne upominki. Zapakuj je w mapę tego miejsca, z którego pochodzą – będą świetnie wyglądały! Z mapy możesz też wykonać zawieszki z nazwiskiem osoby albo krótkimi życzeniami.

 

cutoutandkeep netŹródło: cutoutandkeep.net

 

Wspomnienia w jednym miejscu

Jeśli prowadzisz dziennik podróży, to z pewnością spodoba Ci się pomysł wykonania z mapy okładki na notatnik. Taka okładka może również ozdobić album ze zdjęciami wakacyjnymi.

 

etsy com2Źródło: etsy.com

 

Lampion podróżnika

To coś dla miłośników świec w sypialni. Zwykła szklanka w połączeniu z mapą da oryginalny świecznik. Wystarczy włożyć do środka podgrzewacz i romantyczny nastrój gotowy!

 

craftandcreativity com Źródło: craftandcreativity com

 

Podane na tacy!

Śniadania do łóżka – kto tego nie lubi? Wyłóż mapą środek tacki, niech za każdym razem przywodzi na myśl niezapomniane chwile na wakacjach. Pamiętaj tylko o tym, by papier zabezpieczyć przed wilgocią np. bezbarwnym lakierem.

 

aspoonfulofsugardesigns comŹródło: aspoonfulofsugardesigns com

 

Praca z widokiem na wakacje

Powroty z urlopów zawsze są ciężkie. Nie pozwolisz sobie na leniuchowanie w miejscu pracy, ale wracać w myślach do wakacyjnych chwil – czemu nie! Ścianę przy swoim biurku możesz udekorować geometryczną kompozycją z map. Fajnie wyglądają też „mapowe” tarcze zegarów.

 

hardtofind com auŹródło: hardtofind com au

 

Zawsze przy sobie

Mieć zawsze przy sobie kawałek wakacji – to możliwe! Wystarczy, że zrobisz biżuterię z planem miejsca, które najbardziej zapadło Ci w pamięć. Bransoletka, wisiorek, a może kolczyki? Zajrzyj do pasmanterii po niezbędne elementy, a potem… niech poniesie Cię wyobraźnia!

 

artdesign org cnŹródło: artdesign.org.cn


Jakiś czas temu odkryła, jak bardzo nieekologiczna jest produkcja bawełnianych T-shirtów, uważanych powszechnie za przyjazne dla natury i człowieka. Od tamtej pory stara się jak najmniej rzeczy wyrzucać, a jak najwięcej upcyclingować. Na swoim blogu Na Nowo Śmieci pokazuje jak w łatwy i twórczy sposób można przetworzyć bawełnę, papier i inne "odpady" oraz stworzyć przedmioty codziennego użytku z naturalnych składników.