04.08
2016

Warzywniak dla tych, którym brak nawet balkonu


Cóż, zdarza się. Nie posiadasz ani kawałka swojej ziemi. Ba, nawet na posiadaczy balkonów patrzysz z zazdrością! Czy to oznacza, że własny warzywniak jest poza Twym zasięgiem? Niekoniecznie! Wystarczy, że nie żyjesz w bunkrze.

Swoje własne, świeżutkie zioła i warzywa? Tak, wystarczy okno. I nic nie szkodzi, że masz w nim parapet tak wąski, że nawet mikre sukulenty mają problem z tym, by nie spaść. Doniczki ze szczypiorkiem, koperkiem, roszponką, szpinakiem, rukolą, miętą, bazylią i całą resztą potrzebnych Ci kuchennych ingrediencji mogą przecież wisieć pionowo. Tak, niech będzie chwała uprawie wertykalnej!

 

vertical-urban-gardening-personal-window-farming

 

Nie ma już potrzeby zastawiania wszystkich parapetów doniczkami. By stworzyć windowfarm, niezbędne są jedynie okna. To w nich umieszcza się konstrukcje umożliwiające hydroponiczną lub konwencjonalną uprawę roślin. W samodzielnej realizacji rozwiązanie jest niedrogie. Wystarczy parę plastikowych butelek, sznurek, keramzyt lub inne podłoże. No i rośliny.

 

main_page_1_0

 

 

Bardziej zaawansowani konstruktorzy mogą dołączyć pompę nawadniającą. Jej zastosowanie zdecydowanie ułatwia utrzymanie uprawy przy życiu, zwłaszcza w uprawach hydroponicznych.

Jeśli nie jesteś fanem DIY, zawsze możesz wykorzystać dostępne na rynku rozwiązania. Na przykład takie:

 

 

Źródła zdjęć: yourhydro.com, ecohome.net


Chodzimy po mieście, rozglądamy się w wirtualnej rzeczywistości, szukając ciekawych pomysłów w temacie szeroko rozumianej zieleni w mieście. Mamy praktyczne podejście do tematu. Wykonujemy i realizujemy projekty, doradzamy i dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Chcecie podzielić się swoim punktem widzenia, przedstawić pomysł, projekt, pochwalić się swoimi dokonaniami, realizacjami? Widzieliście coś (nie)ciekawego? Chętnie zapoznamy się z tym, wrzucimy na stronę, pokażemy innym. Szukajcie nas tu: http://ogrodwcentrum.pl