04.07
2016

Kto chętnie wędruje do pracy w poniedziałek?


Lato w pełnym rozkwicie, zieleń zaprasza do tego, by wypoczywać. Poniedziałkowy powrót do biura? Tylko w przypadku, gdy służbowe biurko stoi w otoczeniu… lasu? a może nawet dżungli? Tak, w ten sposób można pracować! Pewne biuro w Amsterdamie, jest tego przykładem.

Jak wygląda zielony wystrój naszych biur? Zwykle symboliczny kwiatek na biurku lub parapecie musi starczyć. A przecież rośliny są integralną częścią naszego życia. Potrzebujemy ich więc i w domu, i wokół niego, na balkonie, ulicy i właśnie w pracy.

 

biuro-zielone

 

Nie pracujemy w ogrodzie, a w biurze? Biura niektórych szczęśliwców mogą nasuwać wątpliwości. Niektórym bowiem zdarza się pracować w zielonych biurach, których wystrój najbardziej przypomina dżunglę. Dziś parę słów o jednym z takich biur.

Crystal Forest mieści się w opuszczonym budynku stoczni w Amsterdamie. Koncepcja, która przyświecała stworzeniu tego niezwykłego biura, zakładała nie tylko stworzenie niesztampowego miejsca do pracy, ale i nieduży koszt inwestycji. To właśnie niemożność przeznaczenia na nią dużej sumy pieniędzy, spowodowała, że przekształcanie czy remont budynku na potrzeby biurowe, musiało się odbyć w nietypowy sposób.

 

Crystal_forest_-zielone-biuro

 

Crystal Forest wygląda zatem jak szklarnia postawiona w środku hali, wypełniona mnóstwem roślin z dodatkiem biurek, foteli, kanap i stołów. Na całość składa się system modułowy, który łatwo postawić i łatwo zdemontować. Nadaje się do ponownego użycia. Można zatem przenieść całość w inne miejsce i modyfikować układ, tak, by dostosowywać go do danego terenu czy potrzeb.  Aby zwiększyć powierzchnię biura, można dodatkowo postawić antresolę. System jest w pełni samowystarczalny – z systemami ogrzewania, wentylacji i nawadniania roślin wodą opadową.

 

zielone-biuro 2

 

W takim biurze można przeżyć nawet lipcowy poniedziałek, nie sądzicie?

Więcej przykładów tryumfu zieleni nad cywilizacją? Inspiracji szukajcie na naszej stronie ogrodwcentrum.pl: KLIK! Miasto może być zdrowe i piękne!


Chodzimy po mieście, rozglądamy się w wirtualnej rzeczywistości, szukając ciekawych pomysłów w temacie szeroko rozumianej zieleni w mieście. Mamy praktyczne podejście do tematu. Wykonujemy i realizujemy projekty, doradzamy i dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Chcecie podzielić się swoim punktem widzenia, przedstawić pomysł, projekt, pochwalić się swoimi dokonaniami, realizacjami? Widzieliście coś (nie)ciekawego? Chętnie zapoznamy się z tym, wrzucimy na stronę, pokażemy innym. Szukajcie nas tu: http://ogrodwcentrum.pl